Stuga Sverige, Skåne, Beddingestrand: "Villa Beddingestrand"

Objektnummer: 40759
8 personer 4 Sovrum 3 badrum 220kvm No
  • På sommaren -
  • Sovrum -
  • Kök -
  • Sovrum -
  • Vardagsrum -
  • Sovrum -
  • Sovrum -
  • Utomhus -
  • Vardagsrum -
  • Interiör -
  • Interiör -
  • Övrig -
  • Badrum -
  • Sovrum -
  • Badrum -
  • Badrum -
  • Övrig -
  • Övrig -

Beskrivning

Beläget i Beddngestrand söder om kustvägen nr 9, ligger detta vackra semesterhus med 4 stora dubbelrum och med 2 badrum och en extradusch.

På bottenvåningen finns ett stort fullt utrustat kök med matbord för 6-8 personer. Från hallen finns en studio / bibliotek som leder till ett mycket rymligt vardagsrum / matrum. Härifrån finns dubbla dörrar ut till en stor terrass och en vacker anlagd trädgård - cirka 1,000 kvm. På denna våning finns en tvåbädds- och ett dubbelrum, båda med badrum. Det finns också en fullt utrustat tvättstuga med bakdörren till trädgård och carport. På övervåningen finns 2 mycket stora sovrum och rymligt duschrum. I ett av sovrummen finns det också en barnsäng.

Beddingestrand är en semesterort vid havet som riktar sig till både barn och vuxna. Den vackra stranden har en brygga, perfekt för att hoppa i havet och stranden är aldrig över trångt. Det finns gott om restauranger att välja mellan, inklusive pizzerior och ett pittoreskt glasskiosk. Det finns en 18-håls golfbana, minigolf, tennisbanor och cykelbana från Trelleborg till Ystad.

Beddingestrand är en perfekt bas för dig att utforska Skåne. Ystad är bara 26km bort och Trelleborg 20km.
Smygehamn som är Sveriges sydligaste punkten är bara 4 km bort. Den har en hamn, turistcentrum, butiker och kaféer.

  • Kollektivtrafik 20 km
  • Flygplats 25 km
  • Restaurang 400 m
  • Avstånd till vatten 200 m
  • Badplats 400 m
  • Tennisbana 3 km
  • Golfbana 400 m
  • Skidlift -
  • Livsmedelsaffär 200 m
  • Närmsta granne 20 m

Ytterligare information

  • 4 sovrum (1. sovrum 2 enkelsängar , 2. sovrum en dubbelsäng, 3. sovrum en dubbelsäng, 4. sovrum med 2 enkelsängar)

Utrustning

  • Självhushåll

  • Dubbelsäng

  • Enkelsäng

  • Våningssäng

  • Spjälsäng

  • Bäddsoffa

  • Spis

  • Ugn

  • Kylskåp

  • Frys

  • Diskmaskin

  • Mikrovågsugn

  • Kaffebryggare

  • Dusch

  • Badkar

  • WC

  • Mulltoa/Torrtoalett

  • Tvättmaskin

  • Torktumlare

  • Bastu

  • Simbassäng

  • Luftkonditionering

  • TV

    endast BBC
  • Satellit-TV

  • Internet

    WiFi
  • Öppen spis/Kakelugn

  • Balkong

  • Terrass

  • Bilparkering

  • Trädgårdsmöbler

  • Grill

  • Cyklar

  • Båt/Kanot

  • Motorbåt/Båtmotor

  • Rökning tillåten

  • Hund tillåtet

Mer utrustning

Sänglinne/HanddukSänglinne/handdukar är tillgängliga utan kostnad, Senioranpassad, Element, SlutstädningSlutstädning är inklusive., Brödrost, Carport, DepositionsavgiftHyresvärden tar en deposition på 1000 SEK, Torktumlare, Cd-spelare, Radio, Egen parkering, Barnstol, TROUSER_PRESS, Spis med fyra plattor, Vattenkokare

Calendar List

Tillgänglighet och Priser

Tid från-till Varje vecka i Varje natt i Bytesdag Minst antal nätter
2023-06-05 -
2023-09-05
17290 2475 Lördag Under denna period går det endast att boka från Lördag till Lördag. 7
2023-09-05 -
2023-12-21
13300 1900 Varje dag 4
2023-12-21 -
2024-01-04
17290 2475 Lördag Under denna period går det endast att boka från Lördag till Lördag. 7
2024-01-04 -
2024-04-08
13300 1900 Varje dag 4
2024-04-08 -
2024-04-15
17290 2475 Varje dag 7
2024-04-15 -
2024-05-30
13300 1900 Varje dag 4
2024-05-30 -
2024-06-05
17290 2475 Lördag Under denna period går det endast att boka från Lördag till Lördag. 7

Obs! Om du hyr ett semesterboende för självhushåll, ingår slutstädning i regel INTE i priset och kommer att utföras av hyresgästen. Även sänglinne, handdukar och kökshanddukar tas med utav hyresgästen.

privat hyresvärd privat hyresvärd
Karta

Flera hyresobjekt på/av

Points of interest
  • Flygplats
  • Tågstation
  • Busshållplats
  • Tunnelbana
  • Gästhamn
  • Övrig transport
  • Golfbana
  • Tennisbana
  • Avstånd till vatten
  • Minigolf
  • Båtuthyrning
  • Cykelled
  • Vandringsled
  • Ridväg
  • Längdskidåkningsspår
  • Kanotled
  • Snöskoter
  • Skidbacke
  • Skidlift
  • Lokalt friluftsområde
  • Övrig sport
  • Badplats
  • Stadskärna
  • Övrig natur
  • Kyrka
  • Museum
  • Teater
  • Kulturpunkt
  • Naturreservat
  • Sevärdheter
  • Annan kultur
  • Livsmedelsaffär
  • Bensinstation
  • Andra butiker
  • Café
  • Restaurang
  • Annan gastronomi
  • Närmsta granne
  • Sjö
  • Hav
  • Flod

Sweden holiday home with...

  • Ostseeurlaub
  • Urlaub am Meer

Information att hyra stuga i Skåne

Skåne är landets sydligaste landskap och dess huvudstad Malmö är tillika Sveriges tredje största stad efter Stockholm och Göteborg.
Med anledning av dess platta och lätt kuperade topografi och den näringsrika jordmånen går Skåne även under namnet Sveriges spannmålsmagasin. Här produceras så mycket som 30% av landets spannmålsbehov.
Den nordöstra delen av landskapet präglas dock av det för Sverige så typiska landskap bestående skogsbeklädda kullar av gnejs och granit. Men Skåne har mycket mer än detta att erbjuda: längs den södra delen av landskapet löper en 400 km lång kuststräcka med vackra vita sandstränder! Det vidsträckta Skåne är också ett mecka för golfare. Man kan nå 70 olika golfplatser inom en timmes bilfärd. Även de av er som uppskattar att vandra har här fina möjligheter. Området Hallandsåsen inbjuder även till skidåkning om vintern och om sommaren är det ett härligt friluftsområdet.
Skånes historia är lång och intressant. Fram till år 1658 tillhörde landskapet till Danmark. Dialekten som talas påvisar än idag flera liknelser med danskan.
I Skåne finns ca 200 slott och herrgårdar, varav flera är öppna för allmänheten och den enda kyrka i Skandinavien som är byggd i romansk stil.
Skåne omnämndes först år 811 i ett fredsfördrag av Karl den Store, men det finns fornlämningar som kan spåras tillbaka så långt som till 5000 år före Kristus.
De senare åren har Skåne även blivit bekant genom kriminalromanerna om Kurt Wallander av Henning Mankell, som gärna låter sina historier utspela sig i och kring Ystad. Ystad är en pittoresk gammal stad i sydöst med talrika korsvirkeshus.
Man kan nog låta Ystad få företräda det som hela Skåne står för: en spännande blandning av gammal och nytt, urbanitet och natur!

Problem med bokningen?
Trustpilot